Dartan
Palydimosios globos (savarankiško gyvenimo) projektas
Apie projektą

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendindama institucinės globos pertvarkos projektą bei jame numatytas socialines paslaugas, pradeda palydomosios globos paslaugų projektą.

Palydimoji globa - viena iš tų priemonių, galinčių suteikiantį reikiamą palydėjimą 17- 24 metų jaunuoliams. Tai yra globos forma, kai teikiama ilgalaikė kompleksinė pagalba jaunuoliams, kurie išeina iš globos namų, globėjų, šeimos ar šeimynos ir pradeda savarankišką gyvenimą.

Pagrindinis palydimosios globos tikslas yra padėti jaunuoliui išmokti būtinų įgūdžių, padėsiančių jam tvarkytis su kasdieninėmis gyvenimo užduotimis.


Projekto įgyvendinimo laikotarpis : 2019 m. vasario mėn - 2020 m. vasario mėn.


Veiklos aprašymas

Paslaugų sudėtis:

 • jaunuolio individualių poreikių, jo socialinės aplinkos ir galimų pagalbos šaltinių įvertinimas;
 • savarankiško gyvenimo plano sudarymas, plano įgyvendinimas, koordinuojant bei kontroliuojant teikiamas paslaugas bei kitą pagalbą;
 • paslaugų, reikalingų kompleksiškų jaunuolio problemų sprendimui, prieinamumo užtikrinimas;
 • tarpinstitucinis bendradarbiavimas;
 • psichologinės pagalbos teikimas;
 • jaunuolio palaikymas bei situacijos pokyčio stebėjimas;
 • apgyvendinimo paslauga.

Palydimosios globos paslaugos teikiamos šiose apskrityse: Utenos, Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Telšių, Tauragės, Klaipėdos.

 

Projekto komanda

Projekto koordinatoriai

 • Kristina Jurjonė

  Vadovė

 • Eglė Galkutė

  Projektų vadovė

Projekto eiga
Susitikimas
Susitikimas su Marijampolės apskrities jaunuoliais
2019-08-26

Susitarėme susitikti PPC Kauno Mega „CanCan Pizza“ kavinėje. Pirmosios atvyko dvi merginos, kol laukėme truputį vėluojančių, gėrėme kavą, arbatą diskutavome įvairiais klausimais, tarėmės dėl tolimesnio SGP pildymo bei išsikeltų tikslų įgyvendinimo. Susirinkus visiems jaunuoliams kartu išsirinkome picas ir laukiant atkeliaujančio maisto pažaidėme keletą susipažinimo žaidimų, kad jaunuoliams būtų lengviau ir drąsiau bendrauti su naujaisiais draugais.

Sočiai pavakarieniavę susitikimą perkėlėme į kiek aktyvesnę vietą- boulingo salę. Čia jaunuolių laukė du, vienas šalia kito, paruošti boulingo takeliai. Visi džiaugėsi ir konkuravo tarpusavyje, kuris gi daugiau taškų surinks!!! Prie gretimai esančių stalelių vyko bendros diskusijos, gimė ateities planai, kitiems susitikimams. Jaunuoliai išdrąsėjo, susidraugavo bei dalinosi mintimis, įspūdžiais, keitėsi kontaktais, planavo susitikimus ir laisvalaikį kartu. 

Po šio susitikimo, manau, kad jaunuoliai surado naujų draugų, su kuriais galima linksmai leisti laiką, ar tų, su kuriais bet kada gali drąsiai pasikalbėti ir žinoti, kad visada turi į ką atsiremti.

Dalyvių skaičius
Rugpjūtis
Apskritis Projekto etapai Dalyvių skaičius

Utena

I

5

II

4

III

10

Kaunas

I

4

II

4

III

12

Marijampolė

I

2

II

6

III

9

Šiauliai

I

3

II

5

III

9

Telšiai

I

3

II

7

III

9

Tauragė

I

2

II

2

III

6

Klaipėda

I

4

II

5

III

12

Išvyka
Ekskursija po Kurtuvėnų apylinkes
2019-08-26

Šių metų birželio 19 dieną su jaunuoliais ,nusprendėme aplankyti Šiaulių rajono Kurtuvėnų regioninį parką. Tikslas - sužinoti  kuo turistus traukia šis kraštas. Visų pirma, nuvykome į Kurtuvėnų regioninio parko žirgyną. Ten mus pasitiko žirgyno direktorė Lina Kinčinienė, kuri supažindino su čia esančiais gyventojais – žirgais, jų veislėmis, laimėjimais, pomėgiais. Po ekskursijos  žirgyne, Lina mielai leido mums pajodinėti šiais nuostabaus grožio žirgais. Baigę jodinėjimą nuvykome įkopti į aukščiausią Šiaulių rajono  “Girininkų” kalną, pasižvalgyti po apylinkes. Sužinojome, kad ten vyksta pagoniškos vestuvės, yra  aukuras, taip pat ten kurtuvėniškiai švenčia lygiadienius. Jaunuoliai sužinojo: kas tai yra lygiadienis, kokia jo reikšmė. Šioje vietoje mus supo nuostabus kraštovaizdis.  Sekanti mūsų pažintis įvyko su Kurtuvėnuose esančia bažnyčia , bei jos požėmiais. Buvo tikrai įspūdinga. Taip pat aplankėme po gaisro atstatytą svirną, kurioje kasmet rengiami įvairūs renginiai: koncertai, klojimų teatrai. Mūsų ekskursiją vainikavo smuklė “Kryžkelė”.  Čia mus pasitiko puiki smuklės šeimininkė Zoselė Kalnikienė ir pavaišino mus senoviniais patiekalais. Rasalu su paspirginta bulvių koše, kugeliu. Mums besigardžiuojant, Zoselė papasakojo kaip atsirado senovėje rasalas, bei kuo skiriasi tikrasis kugelis nuo plokštainio. Pavakarieniavę ir padėkoję šeimininkei grįžome namo.  Ekskursija mums paliko neįkainojamus įspūdžius.

Startuoja
Edukacinė, atvejų valdymo programėlė "Dartan"
 • Jaunuolių asmens bylos – įsikels word failas su SGP 1 dalimi; bus galimybė sukelti visas foto ar dokumentus susijusius su jaunuoliu, nukopijuotas sms ir t.t.
 • SGP kintantis planas;
 • Užduočių laukas;
 • Susirašinėjimas su jaunuoliais;
 • Taškai ir prizai.

 

Igorio sėkmės istorija
Gyvenimas - tarsi amerikietiški kalneliai
2019-11-12

Ne visiems gyvenimas dovanoja saugią, ramią ir meilės kupiną vaikystę. Kai kuriems jaunuoliams nuo mažumės tenka susidurti su iššūkiais, nepritekliumi, prisitaikyti kovojant už vietą po saule. Iš Molėtų rajono kilęs ir  didžiąją dalį paauglystės vaikų namuose praleidęs devyniolikmetis Igoris atskleidė ne kartą pasukęs klystkeliais. Projektui projekto Palydimoji globa“ atvejo vadybininkams laiku ištiesus pagalbos ranką, vaikinas jau nedrąsiai kuria ateities planus ir ateitį ėmė regėti šviesesnėmis spalvomis.

Igori, prisimink savo vaikystę. Kokia ji buvo?

- Neturiu daug prisiminimų, apie kuriuos galėčiau kalbėti. Užaugau Molėtų vaikų globos namuose. Kasdien  bendraudavome su auklėtojomis, su kuriomis ryšį palaikau ir dabar. Ten vis dar gyvena mano jaunesnis brolis ir sesuo. Ir dabar nuvažiuoju, aplankau. Kontrolės vaikų namuose buvo ne per daugiausiai. Kiek save prisimenu, visada dirbdavau. Pats išmokau kloti trinkeles, taip pat dirbau miške. Ne dėl pinigų - dėl veiklos, kad būtų kuo užsiimti.

Koks ryškiausias Tavo prisiminimas iš gyvenimo ten?

- Pamenu kažkokie žmonės atvežė ir prie tvoros išmetė šunį. Globos namų vadovybė atsisakė jį priglausti. Prisipažinsiu, tąkart  pagrasinau, kad jeigu gyvūną paliks likimo valiai, sulauks bėdų. Nedelsiant buvo sukaltas  voljeras. Šuo, kurią pavadinau Nika tapo mano gyvūnu, draugu. Kalytė  ir dabar dar ten gyvena. Kai išvažiavau ja rūpinasi mano brolis.

Kodėl patekai į vaikų globos namus?

-Tėvai turėjo žalingų įpročių...alkoholis.

O kas Tave pastūmėjo dalyvauti projekte?

- Gyvendamas Molėtuose pasukau blogais keliais. Pirmiausia, mane apgavo su darbais, neatsiskaitė, vėliau susidėjau su nekokia kompanija. Prasidėjo klystkeliai, pasidaviau įvairioms pagundoms... Projekto atstovai pasiūlė pagalbą. Sutikti su jais bendrauti buvo geriausias mano sprendimas.

Ką šiuo metu veiki?

- Prieš kurį laiką projektas padėjo man pakeisti gyvenimą iš esmės. Išvykau iš Molėtų, taip nutraukdamas visus ryšius su buvusiais draugais. Atsikrausčiau gyventi į Klaipėdą. Įsidarbinau vienoje tarptautinėje tabako įmonėje. Kol kas viskas klostosi gerai. Dirbu mėgstamą darbą ir užsidirbu. Neturiu kuom skųstis.

Atvykęs į Klaipėdą Tu pirmiausia...?

-Sėdau į autobusą ir nuskrodžiau tiesiai prie jūros. Tądien buvo labai šalta, bet šokau maudytis. Buvo nerealu.

Tavo gyvenimas pasikeitė iš esmės. Gal ir širdies reikalai pajudėjo?

-Ne. Neseniai išsiskyriau su drauge, kuri liko Molėtuose. Naujoms pažintims dar ne laikas. Kol kas džiaugsmą teikia naujas darbas, likau pastebėtas viršininkų, kadangi dirbu gerai. Kaip sakoma, viskam savas metas. Meilei taip pat.

Po penkių metų Tu....

-Dar nežinau, nekuriu planų į priekį. Gyvenimas išmokė gyventi šia diena.

Tikrai neturi svajonių?

-Na gerai...gal ir turiu. Tik dar nedrąsu garsiai apie jas kalbėti. Dirbu ir taupau naujam BMW automobiliui jau ir modelį esu nusižiūrėjęs. Taip pat ateity noriu turėt vaikų, kuriuos auklėčiau tinkamai, o ne bausmėmis. Noriu pats jiems tapti pavyzdžiu. Taip pat iki šiol palaikau ryšius su mama, noriu jai padėti ir toliau, kiek jėgos man leis.

Rekomenduotum projektą „Palydimoji globa“ sunkaus elgesio jaunuoliams, kurie nežino kaip gyventi užvėrus globos namų duris?

-Nedvejodamas... Tai man tapo galimybe pakeisti gyvenimą, sulaukti palaikymo ir pagalbos. Nemeluosiu, iš pradžių man tai kėlė nepasitikėjimą. Laikui bėgant pamačiau, kad manęs apgauti čia niekas nesiruošia. Jeigu padėjo man, tada be abejonių žengti pirmus žingsnius į savarankišką gyvenimą gali padėti ir kitiems.

 

 

 

 

 

Dalyvių atsiliepimai

Iš tikrųjų buvo labai malonu sutikti senai matytus veidus, kurių nebuvau mačius nuo mokyklos baigimo. Žinoma, buvo smagu susipažinti ir su kitais projekto dalyviais, kurių mokykloje neteko sutikti, manau, kad suradau naujų draugų.

Simona

Susitikimas su dalyviais labai patiko. Visi tokie šilti ir bendraujantys. Tikiuosi ir noriu, jog tai būtų ne paskutinis susitikimas. Kito susitikimo metu galėtume nueiti galbūt į kiną ar net kažkur parkelį pasivaikščioti gražiu oru. Arba susiplanuoti kokią išvyką.

Ligita

Susitikimas labai patiko. Džiaugiuosi dėl jo, nes turėjau galimybę susipažinti ir pabendrauti su kitais projekto dalyviais. Labai gerai praleidau laiką. Norėčiau dar ne kartą su visais susitikti. 

Aurika